20.01.2022 - Automotive Spare Parts Turkey
Automotive Spare Parts Turkey

Automechanika Frankfurt 2018 Fair Was Held

Automechanika Frankfurt concluded on 15 September following five trade fair days with a record number of exhibitors, more visitors than in 2016 and a new record for the amount of exhibition space. The event drew 136,000 trade visitors from 181 countries – another record .

Automechanika Frankfurt 2018 Fair Was Held
Reklam

Automechanika Frankfurt concluded on 15 September following five trade fair days with a record number of exhibitors, more visitors than in 2016 and a new record for the amount of exhibition space. The event drew 136,000 trade visitors from 181 countries – another record . Of these, approx. 10,000 were at the event for the first time. 82 percent of exhibitors said they had achieved their goals for the event (2016: 78). The megatrends at the fair were digitisation, clean vehicles and classic cars.

 

Messe Frankfurt İcra Kurulu Üyesi Detlef Braun şunları belirtti: “25. Automechanika Frankfurt, tarihinin en büyük ve uluslararası etkinliği oldu. 11’den 15 Eylül 2018’e kadar, 5.000’den fazla şirket (2016: 4.843) yeni ürün ve çözümlerini yaklaşık bir alanda sunmuştur. 315.000 m². Braun: “Müşterilerimizden gelen geri bildirimler açıkça görülüyor: Daha önce hiçbir zaman Automechanika Frankfurt Fuarı geleceğe odaklanmıştı. Otomotiv satış sonrası – sanayi, perakende ve atölyeler – tüm alanlar, bağlı profesyonelleri, ağa bağlı atölyeleri ve temiz araçları içeren mega trendlere cevap verdiler ve uluslararası profesyonel grup için son birkaç gündür devam eden yenilikler sunacaklar. 23 sergi salonu seviyesinde ve açık hava sergi alanında, şeyler gerçekten uğultu. ”

1971’de Automechanika’nın başlatılmasından sorumlu dernekler ve katılımcılar arasındaki ruh hali son derece olumluydu. Schaeffler AG şirketinde Automotive Aftermarket’in CEO’su Michael Söding, bunu şöyle özetledi: “Yılın en iyi haftası oldu.” Birçok tedarikçi, artırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere araç onarımının geleceğini gözler önüne serdi ve bunların birçoğu bunu formda yaptı Bosch gibi atölye çalışmaları. Robert Bosch GmbH’nin Otomotiv Satış Sonrası Bölümü Başkanı Manfred Baden, fuarın büyük bir başarıya imza attığını düşünüyor: “Automechanika dünya çapında satış sonrası pazar için en önemli ticaret fuarı olmaya devam ediyor.”

Automechanika’ya ilk kez katılan Porsche AG, fuar ziyaretçilerinin doğrudan geri bildirimlerini memnuniyetle karşıladı. Aftersales İş Geliştirme Direktörü Robert Heismann: “Yenilikleri ve dijitalleştirmeyi yeniliklerimizi, satış sonrası pazardaki geniş bir yelpazeye sunabildik ve tam da aradığımız şey bu.”

Bu yıl dünyaca ünlü Automechanika İnovasyon Ödülleri için toplam 120 başvuruda bulundu. Ödül kazananların yeni LED satış sonrası çözümleri de vardı. OSRAM’da Global Pazarlama Satış Müdürü Louise Eriksson: “Automechanika, satış sonrası pazardaki uluslararası amiral gemisi fuarı olarak, ürün vurgularımızı ve yeniliklerimizi geniş bir kitleye sunacak mükemmel bir platform sunuyor. Automechanika İnovasyon Ödülü ile özellikle gurur duyuyoruz. ”

ASA Başkanı Frank Beaujean, ziyaretçilerin kalitesiyle övgüyle doluydu: “Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Frankfurt’a iyi hazırlanmışlardı ve üyelerimiz onlarla iyi profesyonel görüşmeler yaptılar. Özellikle dikkat çeken bir şey, Almanya’dan gelen ziyaretçilerin yanı sıra yurtdışından da gelen karar alıcıların sayısıydı. ”Yeni Salon 12’de yer alan REIFEN gösterisinin bir parçası olarak düzenlenen özel bir vitrinde, Dernek, profesyonel lastik onarımları konusunda canlı sunumlar yaptı. “Bu, atölye sahiplerine ve çalışanlarına dijital süreçlerin avantajlarını deneyimleme fırsatı verdi.” Bayi ve atölye sahipleri için yeni müşteri programlarına katılan bir katılımcıya göre: “Automechanika’yı ziyaret etmek bize daha detaylı profesyonellerle tanışma fırsatı sunuyor Satış personeli arasında daha fazla bilgi bulunmaktadır. Bizim için en büyük zorluk, lastik ve otomotiv hizmetlerini ve bunların teknik değişimlerini bir araya getirmekti. ”Automechanika Frankfurt Direktörü Olaf Mußhoff, atölye hizmetleri ve lastikler arasındaki sinerjiyi de vurguladı:“ Oldukça basit: Lastikler Automechanika’ya ait. Birçok atölye çalışması için, lastik ve otomotiv servislerini bir arada bir araya getirmek ve ilgili teknik değişikliklerle uğraşmak büyük bir zorluk teşkil ediyor. Bu yüzden bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz ”dedi. Tek bir yerde lastik ve otomotiv servislerini bir araya getirerek ilgili teknik değişikliklerin üstesinden gelmek büyük bir zorluk teşkil ediyor. Bu yüzden bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz ”dedi. Tek bir yerde lastik ve otomotiv servislerini bir araya getirerek ilgili teknik değişikliklerin üstesinden gelmek büyük bir zorluk teşkil ediyor. Bu yüzden bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz ”dedi.

Yine de yeni teknolojiler, sadece parça ve atölye alanlarından daha fazla ön plandaydı. Dünya çapında bir Automechanika ticaret fuarında ilk kez çıkmış olan ABD’den Sherwin-Williams gibi boya üreticileri, yeni ürünler ve yeni bir eğitim uygulaması sunmak için sanal gerçekliği kullandılar.

Dijital dünyaya vurgu yapmanın bir karşıtı olan yeni Classic Cars fuar alanı, fuarda etkileyici bir başlangıç ​​yaptı. Bu yeni alandaki katılımcıların yüzde 75’i parça üreticileri, boya üreticileri, yeni başlayanlar ve dernekler de dahil olmak üzere çok memnun kaldı. “Klasik bir Otomobil alanının entegrasyonu ile, Messe Frankfurt klasik ve koleksiyon arabalarına büyük ilgi uyandırdı. Voltomwagen Classic Parts Pazarlama Direktörü Jörn Schwieger, Automechanika’daki standımızla dünyanın dört bir yanından potansiyel müşterilere ve tedarikçilere ulaşabildik – umduğumuz gibi.

Bir sonraki Automechanika Frankfurt’un 8 – 12 Eylül 2020 arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

 

Sergi resimleri için tıklayınız —>

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

RSS20
Follow by Email9
Facebook20
Twitter20